Ainult kvaliteetse aurutõkke paigaldamisega on võimalik vältida altpoolt ruumidest tuleva niiskuse imbumist katusekonstruktsioonidesse. Kvaliteetne aurutõke tagab katuse hea soojatakistuse pikendades seejuures katuse eluiga.
Lamekatuste ehitusega tegelev OÜ Evari Ehitus on katuseid ehitanud juba üle 25 aasta. Selle ettevõtte tehtud töid näeb mitmel pool Eestis ja firma ehitajate käe all valmivad katused, kus on kasutuses maailma tipptehnoloogiad. Üheks viimaseks uuenduseks on uudse aurutõkkemembraani TECHNOELAST VB 500 SELF kasutuselevõtt.
Evari Ehitus juhataja Rein Kala selgitab, et tegemist on alumineeritud auruisolatsioonmembraaniga, mis on ette nähtud auruisolatsiooni ehitamiseks tsingitud kandeprofiilplekist kandekonstruktsiooniga katusekonstruktsioonides. Seda materjali on eriti sobiv kasutada niiskete ruumidega ühiskondlike ja tootmishoonete katuste ehitamisel, kuid materjali on mõistlik kasutada ka normaalsete temperatuuri- ja niiskusrežiimiga hoonete auruisolatsiooniks.
Hiljuti valmis Evari Ehitusel esimene objekt, kus TECHNOELAST VB 500 SELF`i kasutati. Tegemist on SEBE uue hoonega Tartus, kus hakatakse hooldama ja pesema busse. „Seda materjali on sobiv kasutada just suurema niiskusega ruumide kohal, kus veeauru probleem on tavapärasest oluliselt kriitilisem ehk suurema kaaluga. Sellistes kohtades tuleb aurutõkkesse suhtuda eriti hoolikalt, sest kui aur satub katusekonstruktsiooni, halvendab sinna sattuv niiskus oluliselt katuse soojapidavust, põhjustab hallitust, hakkavad toimuma veel muud mittesoovitud arengud“ räägib Kala. „Katuse kestvuse ja pika eluea seisukohalt on ülimalt tähtis takistada niiskuse liikumist katusekonstruktsioonidesse. Olgu see niiskus pärit siis kas katuse pealt või katuse alt.“
Palju eeliseid
Võrreldes varem kasutatud nn traditsiooniliste aurutõkkematerjalidega on sellel membraanil mitmeid eeliseid. Teda on lihtsam paigaldada, kuna jäävad ära mitmed senised töölõigud – pole tarvis teha auruisolatsioonile aluspõhja, pole tarvis õmblusi teibiga kinni kleepida ega soojusisolatsiooni lõigata. Antud membraani paigaldamine on lihtne ja kiire. Seega edenevad tööd katusel kiiremini, materjali kulub vähem (pole vaja teha erinevaid lisakihte) ning vähem tekib ka jäätmeid.
Materjal on iseliimuv, mis omakorda väldib selle, et õmblused võivad ebakvaliteetse paigaldamise tõttu jääda mittetihedaks. Just taoliselt lekkida võivad kohad on traditsioonilisel viisil ehitatud aurutõkkel nõrgaks kohaks.
TECHNOELAST VB 500 SELF on mõeldud kasutamiseks bituumen- ja polümeerkattematerjalidega lamekatuste ehitamiseks. Eriti sobilik on see materjal suurema niiskusega hoonetes, kus tänu antud materjalile väheneb kondensaadi teke miinimumini.
Lisaks kõigile nendele headele omadustele on see aurutõke ka mehaaniliselt vastupidav – ta ei lähe katki, kui paigaldamise ajal tema peal kõndida. „Eesti turul on see materjal uudne ning teda esitleti esmakordselt sel kevadel Tallinna Ehitusmessil. Meie näeme, et tegemist on väga innovatiivse ja väärt tootega just seetõttu, et tema paigaldamine on niivõrd lihtne ja kiire ning ainuüksi juba see välistab paigaldusel tekkida võivad vead, mis muidu ajapikku hakkavad katuse omanikule suuri probleeme valmistama,“ lisab Kala.
Lisaks infokast
Asutatud 1991. aastal
Lõuna-Eesti juhtiv lamekatuste ehitaja
OÜ Evari Ehitus – uudised –
Tõhus ja kvaliteetselt paigaldatud aurutõke tagab katusele pika eluea
This website uses cookies.