Hüdroisolatsioonitööd - vundamentide ja katuste katmine rullmaterjalidega

Hüdroisolatsioonitööd - vundament, katus

HÜDROISOLATSIOON – HÜDROISOLATSIOONITÖÖD – OÜ Evari Ehitus teeb hoonetele ja rajatistele hüdroisolatsioonitöid

Hoone hüdroisolatsioonitööd - OÜ Evari Ehitus
Katuse hüdroisolatsioon

Hüdroisolatsioonitööd lamekatustele, põrandatele, keldri seintele, vundamentidele, sildadele, korrusparklatele, terrassidele, rõdudele ehk katuse hüdroisolatsioon, lamekatuste ehitus, katusetööd, vundamendi hüdroisolatsioon, vundamendi ehitus, vundamenditööd, terrassi hüdroisolatsioonitööd, rõdu hüdroisolatsioonitööd.

Hüdroisolatsioonitöödeks nimetatakse töid, mis on vaja teha niiskuse ja vee ehituskonstruktsiooni sattumise takistamiseks 

Ehituskonstruktsioone niiskuse eest kaitsva kihi ehk hüdroisolatsiooni paigaldamine pikendab ehitiste eluiga ning hoiab ära vee ja niiskuse tõttu toimuva lagunemisprotsessi.

OÜ Evari Ehitus hüdroisoleerib vundamente, keldriseinu, põrandaid, katuseid, terrasse, rõdusid, korrusparklaid, sildu, tunneleid kasutades hüdroisolatsioonitööde tegemiseks kas bituumenmaterjale või plastmaterjale. Vundamendi hüdroisolatsioon on üks enamlevinud hüdroisolatsioonitöid.

Enamus hüdroisolatsioonitöid tehakse erinevate materjalide konstruktsioonipinnale lisamisega: bituumenkrunt ehk praimer, üks või mitu võõba- või/ja rullmaterjalikihti (bituumenrullmaterjal, plastrullmaterjal).

Bituumenkate, hoone hüdroisolatsioonitööd Tartus Ladva 4a
Bituumenkate

Tavapärastel lamekatustel, vundamentidel, põrandatel on hüdroisolatsiooniks kas bituumenrullmaterjalist või plastrullmaterjalist kate. Olenevalt kohast võib katteid paigaldada kas ühes või mitmes kihis. Olenevalt kohast on võimalus kasutada ka võõpisolatsioone. Võõphüdroisolatsiooni kantakse aluspinnale kas pintsli või rulliga. Hüdroisolatsioon bituumenrullmaterjalist paigaldamiseks kasutatakse kas gaasipõletit või kuumaõhufööni.

Paigaldatav hüdroisolatsioon kaitseb ehituskonstruktsioone vee ja niiskuse kahjustava toime eest.

Paigaldamise ajal peab hüdroisolatsiooni aluspind olema tasane ja kuiv. Aluspinnas olevad augud tuleb eelnevalt täita, muhud ja väljaulatuvad osad aga tasandada.

Hüdroisolatsioon peab olema pidev ja veetihe, mehaaniliselt tugev staatilise surve ja dünaamilise liikumise suhtes, mehaaniliselt tugev hüdroisolatsiooni katvate materjalide suhtes.  Samuti peab materjal olema vastupidav keemiliselt agressiivsele veele, keemiliselt püsiv teiste kasutatavate ehitusmaterjalide suhtes, püsiv temperatuurimuutustele.

PVC kattega katuse hüdroisolatsioon ja soojustus
Soojustamistööd ja hüdroisolatsioonitööd

Sageli hüdroisoleeritud pinnad soojustatakse. Selleks kasutatakse erinevaid soojustusvahtusid nagu vahtpolüstüreen (EPS), ekstrudeeritud polüstüreen (XPS), jäik polüuretaanvaht (PUR, PIR soojustus), vahtklaas (CG). Soojustuseks võib kasutada ka kergkruusa.

Vaata hüdroisolatsioonitööd - katus, vundament filmi