Ruukki on metallist ehituskonstruktsioonide valmistaja

Ruukki Products katused plekist

Ruukki (kaubamärk) ehk Rautaruukki on Soome ettevõte, mis tegeleb peamiselt metallist ehituskonstruktsioonide ja inseneritööstusele vajalike komponentide valmistamisega

Ruukki ehk Ruukki Products peakontor asub Helsingis.

Ettevõte asutati 1960. aastal Soome Valitsuse poolt, et tagada riigi rasketööstusele vajaliku terase tootmine. Alates 1994. aastast hakati ettevõtet osaliselt erastama ja praegu on riigi osalus 40%.

Ettevõttel on tegevusvaldkondi kolm: ehitus, inseneritooted, metall. Toodang on mitmekesine ja toodangut ostavad paljude tööstusharude esindajad. Rautaruukki tehases töötab umbes 11 800 inimest Põhjamaades, Baltikumis, Hiinas, Venemaal, Ukrainas, Kesk- ja Idaeuroopas.

Tehase ajalugu

1960 – Alustati 6 töötajaga. Aasta lõpus töötas ettevõttes üle 1 700 inimese. Tehas Raahes võttis kasutusele pideva valu tehnika. Ülejäänud Euroopas kasutati vanemaid tehnikaid.

1970 – Rautaruukki hakkas tootma lehtmetalli ja torusid. Uus tehas avati Hämeenlinnas ja tootmist laiendati ka Raahe tehases. Kümnendi lõpus oli töötajate arv kasvanud üle 7 000.

1980 – Rautaruukki alustas laienemist Lääne-Euroopasse asutades müügikontoreid ja ostes teisi firmasid.Kümnendi lõpus küündis töötajate arv 10 000 inimeseni ja 1989. aastal läks ettevõte börsile.

1990 – Ettevõte investeeris tootmise uuendamisse ja tuli ehitusturule, kui omandas plekkkatuse tootja Rannila. Avanesid Ida-Euroopa turud: Baltikum, Poola, Venemaa, Ukraina, Tšehhi, Ungari. Kümnendi lõpus oli firmas üle 12 000 töötaja, sealhulgas 5 000 väljaspoolt Soomet.

2000 – Tehas laienes ja alustati uuenduste programmi. Uue strateegia kohaselt keskenduti terasest erilahendustele, ehitus- ja inseneritööstusele. Üle maailma hakati tegema mitmeid raskeid projekte. Laieneti aasiasse.

2010 – Uuendati ettevõtte organisatsiooni ja see koosneb nüüd kolmest osakonnast. Avati müügikontor Mumbais.

Rautaruukki tegutseb Eestis alates 1992. aastast. Firmas töötab 115 inimest. Tootmisüksus paikneb Pärnus. 2099. aastal koondati Pärnusse kogu Baltikumis toimuv tootmine. Tootmisüksused Riias ja Vilniuses suleti.

Ruukki tooted

  1. Sandwich-paneelid. Energiapaneelid, life-paneelid, paneelid külmhoonetele, muud paneelid.
  2. Fassaadikattesüsteemid. Fassaadikattematerjalid, fassaadikassetid, fassaadilamellid, disainprofiilid, trapets- ja laineprofiilid, fassaadisüsteemid, päikeseenergiasüsteemid seintele.
  3. Kandvad profiilplekid ja kergtalad. Kandvad profiilplekid, talad.

Keskkonnasõbralikumate ja nutikamate lahenduste populaarsus kasvab ning ka Ruukki pühendumus pidevalt uute toodete ja teenuste arendustööle võimaldab firmal olla ehitamise jätkusuutliku uuendamise esirinnas.

Loe veel Ruukki on metallist ehituskonstruktsioonide valmistaja

Metallist ehituskonstruktsioonide tootja

 

OÜ Evari Ehitus – kasulikku – Ruukki on metallist ehituskonstruktsioonide valmistaja