Soome Kouvola elamumess 2019

Soome Kouvola elamumess 2019

Helsingist 135 km kaugusel Kouvola linnas toimub 12. juulist kuni 11. augustini 2019 ainulaadne elamumess, mis korraldatakse ajaloolises kohas endise sõjaväe insenertehniliste (pioneeri) üksuste õppekeskuse territooriumil

Soome Kouvola elamumess 2019

Vanade hoonete renoveerimine elamumessi tarbeks ei ole väga levinud, vaid on pigem paari viimase aasta trend. Elamumessi tegevdirektori Anna Tapio sõnul väidab 74% soomlastest, et kodus on alati vaja midagi remontida. Lisaks mitmekülgsetele uudisehitustele toob mess esile olemasolevate hoonete renoveerimise/rekonstrueerimise võimalusi ja nii on vanad kasarmud kujundatud uuteks uute lahendustega elamiskohtadeks. Kõrvuti seisavad uued ridaelamud, paarismajad, ühepereelamud, uus eakate elupiirkond ja üle saja aasta vanused hooned.

Nagu möödunud aastal, on ka seekordne elamumess varasematest messidest pisut säästlikumate, kuid samas professionaalsete lahendustega. Teede ja platside ehitamisel on kasutatud vähem tänavakive ja rohkem asfalt katet, messiks renoveeriti uut elamurajooni ühendav sild ning lisaks biosoojustootmisjaamale on väljas uuenduslik targalt juhitud päikesepaneelide süsteem, mis toidab elektriautode nelja laadimispunkti.

Elamumessi läbivaks ideeks on majade renoveerimine, ökonoomsus, keskonnasõbralikkus, innovatiivsus ja kogu inimese elukaare terviklik lahendus. Messil on neli teemanädalat: harrastajate, sisustamise, remontimise ja tuleviku nädal. Kokku on messil uudistamiseks 33 hoonet, millest põnevamatest räägime ka lähemalt.

 

Soome Kouvola elamumess – laste päevakodu

Endisest komandandimajast on tehtud laste päevakodu. Päevakodu ümber on rajatud aed, kus lapsed saavad ise sõrmed mulda pista ja vihmaveega taimi kasta.

Maja ees esitletakse Soome esimest lasteaiabussi, millega saavad korraga liikuda 19 turvatoolides last, kaks õpetajat, üks kasvataja ja üks bussijuht. Buss on erivarustusega, seal on garderoob, riiete kuivatuskapp, mänguväljak koos mänguasjadega, väike köök, lastele kohandatud wc. Lastel on võimalik mängida toolis istudes sõidu ajal. Bussi idee pärineb Taanist. Sarnased bussid töötavad juba Norras ja Rootsis.

 

Muusikamaja Soome Kouvola elamumess 2019

300m² suurusest meeste saunast on kujundatud muusikamaja. Hoone olemasolev fassaad on puhastatud, vanad aknad ja uksed vahetatud, katus taastatud. Sisemine ruumipaigutus on vastavalt omaniku soovile muudetud vabamaks. Majas on kaugküttel põrandaküte.

 

Soome Kouvola elamumess – renoveeritud sõjaväe õppehoone

Hoonesse on rajatud galerii, kust on võimalik osta või laenata kunstiesemeid. Majas on trendikorterid, et inspireerida külastajaid erinevate moevooludega. Korterites leidub Soomele, Hispaaniale ning Prantsusmaale omaseid sisustus- ja kujunduselemente, samuti on kasutatud palju vintage-stiilis materjale. On säilitatud algupärane valguslahendus.

 

Renoveeritud kartulikelder

Renoveeritud kartulikeldrist on saanud näituste ruum, milles on interaktiivne ekspositsioon. Ruumis võis tutvuda viimaste aastate maailma parimate tellisehitistega.

 

Soome Kouvola elamumess – härrasmeeste klubi

Vanast jalgrattaremonditöökojast on saanud privaatne peomaja, kus asuvad suur peoruum ja kaks sauna.

Soome Kouvola elamumess – eakate elupiirkond

Kouvola Elamumessil on spetsiaalselt eakatele ehitatud eraldi väikekodud, mis on hea edasiarendus esmakordselt mullu Poris toimunud messil esitatud lahendustele. Järgmisel aastal on plaanis ehitada eakate kodud ka Tuusula messil.

Seenioritele mõeldud modernne külaühistu koosneb kaheksast ühekorruselisest majast, milles on kokku 32 korterit (26 ühetoalist, 6 kahetoalist), ja ühisest päevakodust. Igas majas on kolm ühetoalist ja üks kahetoaline korter, igas korteris on esik, üks või kaks tuba, wc/dušširuum, terrass. Toad on valgusküllased ja kõrgete, 2,7-meetriste lagedega.

Lisaks on majades ühine eluruum, saunaruum, terrass, majandusruum. Majade vahel on külasisesed teed, purskkaevuga puhkeala ja parkla. Hooned on ehitatud puitkarkassil ja kaugküttel töötava põrandaküttega. Kolme maja päikesepaneelid katavad kogu kompleksi elektrivajaduse. Korteri üür on 590-780 eurot/kuus.

 

Soome Kouvola elamumess – seenioritele mõeldud väikemajad ehk Lapinjärvi majad

Messil esitleti ka innovatiivset seenioritele mõeldud väikese maja kontseptsiooni, mis on välja töötatud koostöös Aalto Ülikooliga. Hoone siseruumides kui ka väljas on arvestatud esemete hea füüsilise kättesaadavusega. Näiteks saab köögi kappe puldi abil liigutada sobivale kõrgusele. Kompleksis on neli maja, millel on ühine sisehoov ja veranda.

 

Minimajad Soome Kouvola elamumess 2019

Kogu maailmas moes olevad minimajad on valmistatud puust 3D-paneelidest, pindalaga 12, 22 ja 65 m². Neid on võimalik liigutada. Majas on sanitaarsõlm, tuba, mugavustehnika, suuremates ka köök ja saun. Voodist võib vaadata läbi klaasist seina otse loodusesse. Minimajad on kohandatud elamiseks kuni kahele inimesele.

 

Soome Kouvola elamumess – telia tark maja

Telija tark maja esitleb tuleviku- ja mugavuslahendusi valgustusele, lukustusele, turvalisusele, valvele. Hoones on võimalik tutvuda ja soovi korral liituda uute lahendustega, ostes Telia Smart Family paketi.

 

Villa element

Põnev ehitis on Villa element, mis kujutab endast kolmeliikmelise noore pere esimest kodu, kuhu kuuluvad köök, saun, terrass, auto varjualune suurusega 135 m² maksumusega umbes 440 000 eurot. Villa viimistluseks on kasutatud liimpuitu, elutoa seinal on eksponeeritud kärgpuit kui kunstiteos ning katusekatteks bituumenrullmaterjal. Hoones on kaugküttel töötav põrandaküte ja päikesepaneelid.

 

Soome Kouvola elamumess – Korea maja

Korea maja eristub teistest klaasist magamistoakatuse poolest. Kahekorruseline 194 m² suurune maja on avar ja valge, majas on viis tuba, köök, saun, terrass ja maja on ehitatud viiele inimesele. Maja maksumus on umbes 515 000 eurot. Muide, selle maja ehitust alustati novembris ja et maja valmis jõuda, tehti alates märtsist töid ööpäevaringselt ehk 24/7.

 

Airon neito

Kahekorruseline ja 196 m² suurune modernne Airon Neito vaade on Kymi jõele. Majas on viis tuba, köök, saun, terrassid ja see sobib elamiseks neljale inimesele. Hoonel on maaküte, lihtsalt hooldatav eesõu ning lisaks harrastushoone. Maja maksumus on umbes 490 000 eurot.

 

Hea teada

Kouvola linn asub Lõuna-Soomes Kymenlaakso maakonnas, pealinnast Helsingist 135 km kaugusel kirdes. Linnas elab umbes 83 000 inimest. Linnaelanike põhitööandjad on 186.-1970. aastatel ehitatud puidu- ja paberitööstustehased ning just paberitööstus oli ka umbes 150 aastat tagasi peamiseks põhjuseks Helsingi-Peterburi raudtee ehitamiseks läbi Kouvola. 20. sajandi algusest sai Kouvolast üks tihedama liiklusega raudteesõlm Soomes.

Kouvolast voolab läbi 204 km pikkune ja 37 000 km² suuruse valgalaga Kymi jõgi. Linna lähedal asub kunagine Verla puupapitehas, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja väärib kindlasti külastamist.

 

Soome Kouvola elamumess 2019 – loe meedia kajastust Kouvola elamumessilt

Äripäev: Millega üllatab Soome populaarne elamumess sel aastal?

Ehitusuudised: Millega üllatab Soome elamumess sel aastal?

Postimees: Millega üllatab Soome populaarne elamumess sel aastal?

Postimeesa: Чем будет удивлять популярная финская выставка жилья в этом году?

Õhtuleht: Mida üllatavat toimus Soome populaarsel elamumessil?

 

OÜ Evari Ehitus – Evari uudised – Soome Kouvola elamumess 2019