SBS rullmaterjal lamekatuste ehitamiseks

SBS rullmaterjal lamekatuste ehitamiseks

SBS rullmaterjal on modifitseeritud polümeerbituumenist katusekate, hüdroisolatsioonimaterjal

SBS rullmaterjal lamekatuste ehitamiseks, katuse rullmaterjal, bituumen katusekate, lamekatused, bituumen.

SBS rulmaterjali kasutus

SBS rullmaterjal ehk SBS kattematerjal on lamekatuste ehitamisel peamiseks kattematerjaliks.
SBS rullmaterjali ehk bituumenrullmaterjali kasutatakse lamekatuste ehk väikese kaldega katuste katmiseks, aga ka muudeks hüdroisolatsioonitöödeks. Näiteks põrandate, vundamentide, sildade, parklate, terrasside, rõdude vett pidava kihina.

Katuse rullmaterjali erinevad kihid

SBS rullmaterjalid on valmistatud kvaliteetsest SBS- polümeer-bituumenist, mis on armeeritud kas klaas- või polüesterkangaga. SBS-elastomeerse polümeeri omadused tagavad materjali elastsuse madalatel temperatuuridel. Bituumen tagab rullmaterjali hüdroisolatsiooni omadused. Tugikangas ehk armeerimiskangas annab materjalile tugevuse. Toodetakse erineva bituumeni koostisega, erineva kaalu, paksuse, tugevuse, otstarbega materjale.

SBS rullmaterjali aluspind on kaetud kuumutamisel sulava PE-kilega. Kile takistab rullmaterjali omavahelist kokkusulamist materjali ladustamisel ja transpordil. Materjali paigaldamisel kile sulab ja materjal keevitub aluspinna külge.

SBS rullmaterjali pealmise pinna töötlus sõltub materjali kasutamise kohast. Mitmekihilise kattekihi alumiste materjalide pealmine pind kaetakse tehases kerge liiva puistega või  jäetakse hoopis katmata. Katuse pealmine kiht ehk kattekihi pealiskiht kaetakse tehases kildkivipuistega, et kaitsta rullmaterjali mehaaniliste vigastuste ja päikese ultraviolettkiirguse eest. Kildkivipuiste võib olla erinevat värvi. Enamasti kasutatakse halli puistega materjale. Aga puiste võib olla ka valge, roheline, sinine, pruun, punane, must ja ehk veel mingit värvi.

Bituumen katusekatte tarne

SBS rullmaterjal tarnitakse kauba aluste peal rullides. Ühe rulli kaal on kuni 50 kg. Rullid on enamasti laiusega 1 meeter ja ühes rullis oleva materjali pikkus sõltub materjali ühe ruutmeetri kaalust. Kergemat materjali mahub ühte rulli rohkem. Keskmiselt on ühes rullis 10 jm ehk m² rullmaterjali.
Olenevalt materjali kaalust mahub ühele alusele umbes 20 rulli.

SBS rullmaterjali paigaldus

SBS rullmaterjale paigaldatakse gaasipõletite või kuumaõhu puhuritega. Rullmaterjale paigaldatakse kas ühe-, kahe- või kolmekihilisena.

Loe veel SBS rullmaterjal lamekatuste ehitamiseks

Materjale võib müüa igaüks, aga kvaliteetene ehitamine on keerulisem

Vaata veel videot SBS rullmaterjal lamekatuste ehitamiseks

 

OÜ Evari Ehitus – kasulikku – SBS rullmaterjal lamekatuste ehitamiseks