Vundamendi SBS hüdroisolatsioon

Käisin siin kunagi valitsuse liikmetega, kellest viis olid Pauluse koguduse liikmed, ja mul oli väga piinlik, sest siis kasutati seda kirikut laona. Nüüd pole enam kellelgi vaja piinlikkust tunda. Eesti peab olema väga tänulik neile inimestele, kes aitasid selle ilusa kiriku korda teha.

Andrus Ansip

Tehtud tööd:

Hüdroisolatsioon – hüdroisolatsioonitööd

Tartu Pauluse kiriku hüdroisolatsioonitööd

Tartu Pauluse Kiriku hüdroisolatsioonitööd
Tartu Pauluse Kiriku hüdroisolatsioonitööd

Tartu Pauluse juugendstiilis kirik on  ehitatud tellistest monumentaalse ristkülikukujulise põhiplaaniga graniidist sokliga

Kirik esindab eelkõige Soome rahvusromantilist stiili. Pauluse kirik on ainuke tänaseni säilinud Eliel Saarineni Soome-perioodil projekteeritud kirik maailmas. Hoonel on sarnasusi Joensuu ja Lahti raekojahoonetega, mis on samuti Saarineni projekteeritud. Tartu Pauluse kirikule pandi nurgakivi 31. mail 1915. aastal. Algse ehitamise ajal raha nappis ja paljud projektis olnud lahendused jäid toona välja ehitamata nagu näiteks külgmised trepikojad.

Aastatel 2005-2015 renoveeriti Pauluse kirik täies ulatuses. Pauluse Kiriku restaureerimisega sai Tartu juurde lisaks ilusale kirikuhoonele ka ilusa ja suure kontserdisaali.

Vundamendi hüdroisolatsioonitööd

Tartu Pauluse Kirik vundamendi hüdroisolatsioon
Hüdroisolatsioon

Vundamendi hüdroisolatsioonitööde käigus olemas olev vundament kaevati lahti, puhastati, pesti survepesuriga, parandati ehk korrastati, krunditi ehk kaeti praimeriga ja keevitati peale SBS bituumenrullmaterjalist kaitsekiht ehk hüdroisolatsioonikiht.  Hüdroisolatsioonitöödeks kasutati SBS bituumenrullmaterjali. Materjal oli ima puistest kaitsekihita ja kaalus 3,2 kg/m2. Hüdroisolatsioonimaterjalide omavahelised ülekatted olid vähemalt 100 mm. Hüdroisoleeriti vundamendist läbiminevad torustikud. Hüdroisolatsioonitöid tehti järk-järguliselt. Vundamendi kaevik täideti liivast puistega ja tihendati.

Tartu Pauluse Kiriku restaureerimine on saanud Muinsuskaitseameti tunnustuse osaliseks – esimene hästi restaureeritud mälestiste kategoorias 2015. aastal.

Loe veel Tartu Pauluse kirik

https://tartu.postimees.ee/3325979/pildid-tartus-puhitseti-taastatud-pauluse-kirik

Galerii:

OÜ Evari Ehitus – katuseehitus 2015 – Tartu Pauluse Kiriku vundamendi hüdroisolatsioon

Tellija:

TARTU PAULUSE KIRIK

Projekti nimi:

TARTU PAULUSE KIRIKU HÜDROISOLATSIOONITÖÖD

Kategooria:

HÜDROISOLATSIOONITÖÖD

Ehituse tüüp:

KIRIK

Tööde iseloom:

VUNDAMENDI HÜDROISOLATSIOON

Riik:

Eesti

Aadress:

TARTU RIIA 27

Projekti algus:

2015

Projekti lõpp:

2015