Puidust taladel ühepoolse kaldega Würth AS lamekatuse rekonstrueerimine Tartus

Würth AS lamekatuse rekonstrueerimine Tartus

Würth AS lamekatuse rekonstrueerimine Tartus. Lameatusetööd tegi OÜ Evari Ehitus 2011. aastal.

Rekonstrueeriti enne Eesti Vabariigi taasiseseisvumist ehitatud vanem kivimaja. Lamekatusetöö oli osa kogu rekonstrueerimisest.

Olemas olev lamekatus oli kahepoolse kaldega. Rekonstrueerimisekäigus muudeti katus ühepoolse kaldega välimise veeäravooluga katuseks. Selleks ehitati puidust toolvärk, ehitati uus räästakonstruktsioon ehk karniis. Nii räästas kui ka karniis ehtati katusekonstruktsiooni tuulutavatena. Ehitamiseks kasutati okaspuidust prusse, laudu. Prussidele paigaldati OSB niiskuskindel plaat ehk ehitusplaat.

Soojustuseks kasutati Rockwool kivivillsoojustust paksusega 100 + 100 mm. Katuse tuulutussüsteemi ehitamiseks kasutati 30 mm paksuseid tuulutussoontega Isoveri villaplaate. Villaplaatide tuulutussooned ühendati räästa ja parapettuulutusega. Paigaldati parapeti ja räästaplekid.

Katusekatteks keevitati katusele kahes kihis SBS bituumenrullmaterjal ehk hüdroisolatsioonikiht ehk katusekate. Rullmaterjali paanid paigaldati 100 mm ülekattega ja ühenduskoht keevitati gaasipõletiga kinni. Katusekonstruktsioon kinnitati ehk tüübeldati aluskonstruktsiooni külge. Kinnitamiseks kasutati teleskooptüüpi katusetüübleid. Kinnituselemendiks kasutati puidukruvisid.

Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati vihmaveerennid ja vihmaveetorud. Rekonstrueerimise käigus ehitati hoonele varikatused. Varikatused kaeti SBS bituumenrullmaterjaliga. Paigaldati ääreplekid, sinaplekid.

Objekti andmed

Objekt:   Würth AS Tartu esindus
Aadress:   Riia 175, Tartu

Galerii

AS Würth on rahvusvaheline firma, millel on esindused rohkem kui 80-nes riigis.

Firma aastakäive on umbes 10 miljardit eurot ja firmas töötab üle 60 tuhande töötaja. Würth alustas Eestis tööd 1995. aastal ja praeguseks on Eestis 22 esindust. Põhitegevuseks on kõrgekvaliteediliste kinnitusvahendite, tööriistade, hoolduskemikaalide hulgimüük professionaalidele.

Kuulsad on Würthi kunstigaleriid, mis on esinduste lahutamatuks osaks ja seda ka Würth AS Eesti peahoones Harjumaal. Oma 8000 ühikust koosneva kunstikoguga on pandud alus kaasaegse kunsti muuseumile Saksamaal.

Würth on Eestis tunnustatu erinevate ehitusfirmade koostööpartner.