Käigurada ehitatakse katustele inimestele käimiseks

Käigurada lamekatustel

Käigurada lamekatustel on katusekonstruktsiooni osa, mida mööda tuleb katustel liikuda

 

Vähese liikumise korral lamekatustel, nagu katuste ülevaatus, hooldus, puhastus, käigurada vaja ehitada ei ole. Soovituslik on käigurajad siiski ehitada  katusele pääsude, katusel olevate uste, seadmete teeninduskohtade, katuseredelite juurde. Käiguradade all on soovituslik kasutada suurema survetugevusega katusesoojustusmaterjale ja tugevamaid kattematerjale.

 

Käiguraja (käigurada) ehitamine lamekatusele

Lamekatuste käiguradasid võib ehitade väga erineva konstruktsiooniga. Ehituslahendused sõltuvad paljuski käimisliikluse koormusest katusel. Käigurajad ei tohi takistada vihmavee äravoolu ja ohustada katusekonstruktsiooni.

 

Käiguradade (käigurada) ehitamise erinevad võimalused

  1. Lamekatuse kattematerjalile keevitatakse peale täiendav kattematerjali kiht. Soovitav on käiguradade materjaliks valida põhikatusest erinavat värvi kattematerjal, et käigurajad oleksid katusel viibijatele arusaadavad.
  2. Lamekatuse kattematerjali peale paigaldatakse umbes 600 mm laiune ja vähemalt 15 mm paksune niiskus– või veekindel vineer, mis kaetakse tugevama kattematerjaliga. Soovituslik on kattematerjaliks kasutada põhikatusest erineva tooni või värviga kattematerjale.
  3. Kasutada katusesoojustuse ülemise kihi peal vähemalt 1 mm paksust tugevdusplekki laiusega umbes 600 mm, mille servad on pööratud 10 kuni 20 mm alla. Katus katta katusekatte ehk hüdroisolatsiooni kihiga ja lisaks kleepida käigurajale täiendav kattematerjalist kiht. Soovituslikult põhikatuse materjalist erineva tooni või värviga.
  4. Paigaldada punkt 2 ja punkt 3 kirjeldatud käigurajale puitrest.
  5. Paigaldada lamekatusele spetsiaalsed plastist või kummist käigumatid.
  6. Paigaldada katusekatte ehk hüdroisolatsiooni kohale selleks otstarbeks mõeldud käigusillad.

 

Käigurajad aitavad hoida lamekatust ja pikendavad katuste eluiga!

 

OÜ Evari Ehitus – OÜ Evari Ehitus – käigurada