Marmoroc fassaadikatted majadele

Marmoroc fassaadikatted, fassaaditööd

MARMOROC FASSAADIKATTED leiad OÜ Evari Ehitus

Marmoroc fassaadikatted aitavad katta majade fassaade nägusa ja õhukese betoonkiviga.

Marmoroc fassaadikatted
Roheline marmoroc
  • on kerge, õhuke ja tugev fassaadikivi
  • saab paigaldada igal aastaajal ning võimaldab ehitada fassaade kiirelt ja ratsionaalselt
  • on tormi- ja ilmastikukindel
  • on efektiivselt ventileeriva õhuvahega fassaadilahendus
  • lisasoojustuse vajaduse korral on marmoroc täiuslik välisseina vooderdusmaterjal
  • valmistatud purustatud marmorist, tsemendist ja värvipigmendist. Fassaadikivi pind on kergelt krobeline või sile ja kaetud vett hülgava kihiga.
  • saadaval paljudes värvitoonides ja fassaadi katmisel on võimalik kasutada erinevaid värvikombinatsioone.
  • paigalduskarkassi valmistamisel kasutatakse kuumtsingitud terast. Karkassi mugavamaks paigaldamiseks on nad põhjast perforeeritud.

Marmoroc fassaadikatete kivid

BALTIC

Marmoroc fassaadikatted
Marmorocist otsasein

Baltic on kõige levinum, kivi kõrgus on 100 mm ja pikkus 600 mm. Baltic kiviga kaetakse eramuid, kortermaju, lasteaedasid, büroo- ja ärihooneid.

NORDIC

Marmoroc fassaadikatted
Nägus ja puhas

Nordic on sileda pinnaga 200 mm kõrge ja 600 mm pikk kivi. Nordic kivi on loodud eelkõige büroohoonete fassaadide katmiseks. Kohakuti laotud kivid jätavad läbivad püstvuugid. Selliselt tekib sarnasus looduskivi fassaadiga, mida rõhutab suurem kivi kõrgus võrreldes Balticuga. Nordicu kitsam kivi (100 mm) annab võimaluse fassaadi kombineerida.

BRIC

Bric on sarnane Nordicuga, mille materjaliks on keraamika. Mõõtmed ja värvivalik on oluliselt suuremad.

Kivi kõrgus on 200 mm või 300 mm ja pikkus 400 mm kuni 1 m. Enim kasutatakse kivisid 200×400…600 mm. Kivifassaadid on efektiivselt ventileeritavate õhuvahedega.

COMPOSITE

Composite on kõrgsurve laminaat fassaadiplaat. Viimistlusspoon on kaetud ilmastikukindla kihiga. Plaati on võimalik paigaldada ilma nähtavate kinnitusteta.

Fassaadiplaadi paksus on 6 kuni 18 mm, standartne laius 1220 ja pikkus 2440 mm.

Värvitoonid

Marmoroc fassaadikatted - õhuke fassaadikiviToodetakse looduslikest materjalidest ja seepärast ei ole võimalik tagada täpselt samasugust tooni kui värvipaletil. Et kindlustada fassaadi ühtset tooni, toodetakse kivid tellimuse põhiselt iga tellimus ühe partiina.

Aknapalede katmisel plekiga on saadaval Ruukki värvitoonid.

Fassaadikattesüsteemi paigaldamine

Paigaldusliist kinnitatakse seinale vertikaalselt kruvidega. Kivid laotakse paigaldusliistule lahtiselt liimi, mörti või naelu kasutamata. Fassaadi ladumist alustatakse välisnurgast. Kui laotakse seina, millel on kaks välisnurka, siis liigutakse ladumisel välisnurkadest seina keskele, kus fassaadikivid lõigatakse sobivasse pikkusesse. Soovitav on jätk teha avade alla ning kohale, mitte läbi terve seina. Hoone fassaadi täiendaval soojustamisel villaga kasutatakse aluskarkassina puitroove, mis kinnitatakse nurgikutega seinale. Tingimata peab lisasoojustamisel kasutama tuuletõket, kuna Marmoroc ei oma tuuletõkke omadusi.
Fassaadikivide vigastuste korral on neid seinas lihtne asendada.