Tuulesuunaja kui katuse räästasõlme element

tuulesuunaja katusel

Tuulesuunaja takistab tuulutusõhu juurdepääsu katuslae soojustusse

Tuulesuunaja, tuulesuunajad, suunaja.

On ehituskonstruktsiooni osa, mida kasutatakse hoonete katuse tuulekastide juures ning selle tootega takistatakse tuulutusõhu juurdepääs katuslae soojustusse.

Tuulesuunaja abil suunatakse tuulekasti kaudu sissetulev tuulutusõhk eemale soojustusmaterjalist ja millega tõstetakse soojustuse efektiivsust. Samuti kaitseb toode soojustusmaterjali võimaliku lumetuisu puhul ning sellisel juhul ei pääse lumi otse soojustusmaterjali.

On täiendavaks kaitseks puistevilla paigaldusel, et puistatav isolatsioonimaterjal ei pudeneks katuse rääste- või servaaladel tuulutuskasti.

Võib valmistada tugevast ja impregneeritud papist, mis on niiskuskindlad. Tuulutusõhu sisenemisel võib tuulesuunaja alumisel serval veeaur kondenseeruda. Tuulesuunaja tuleb paigaldada nii, et tekkiv kondensaat ei valgu soojustusmaterjali, vaid aurustub tuulutusõhku.

Tuulesuunaja paigaldus on lihtne

Tehases valmistatud plaadid on mõõtmetega 930*1230 mm ja on sobilikud katusesarikate standartsetele sammudele 900 või 1200 mm. Suunajate mõlemad otsad pööratakse 15 mm kaugusel servast ära 90-kraadise nurga all ning kinnitus sarika külge tehakse läbi ärapööratud osa. Kui suunaja otsad seinapoolses osas alla poole painutada, siis saadakse veelgi jäigem ja parem tulemus.

Paigaldamise lihtsustamiseks võib paigaldada sarikate külgedele 2 paigaldusliistu mõõtudega 22*50 mm pikkusega 500 mm. Liistud paigaldatakse plaadi asukoha suhtes keskele. Plaadid võib paigaldada paigaldusliistudele. Suunaja alumine osa tuleb kinnitada nii, et võimalik plaadi peale kogunenud tuisanud lumest tekkida võiv sulamisvesi ei voola soojustusmaterjali sisse.

Oluline on jälgida, et suunaja ja aluskatte vahele või muu järgneva katusekonstruktsiooni vahele peab jääma piisav ruum tuulutusõhu liikumiseks. Olenevalt katuse kaldest, peab tuulutusava suurus olema 75 – 100 mm.

Tuulesuunajat on kergem paigaldada juba enne aluskatte paigaldamist. Kui katuse aluskate on juba paigas, siis saab paigaldustöö teha ka katusesarikate vahele alt poolt.

Loe veel suunaja kui katuse räästasõlme element

Nõuandeid katuse soojustamiseks

 

OÜ Evari Ehitus – kasulikku – Tuulesuunaja kui katuse räästasõlme element