Linnutõke takistab lindude maandumist

linnutõke katusel

Linnutõke kaitseb ja hoiab hügeeniliselt puhtana omaniku vara, millele lindude kogunemisel võib tekkida probleem lindude väljaheidest

Linnutõke, linnutõkked.

Lindude väljaheited on happelised, mis vähendavad katusekatete eluiga.

Linnutõke on mehhaaniline vahend, mida võib kasutada katustel, katuse harjadel, parapettidel, räästastel, vihmaveerennidel, karniisidel, korstendel, antennidel, rõdupiiretel, skulptuuridel ja muudel taolistel kohtadel, kus probleemseks on saanud linnud, lindude kisa, lindude väljaheidete reostus. Enamasti kasutatakse lindude maandumist takistavaid linnutõkkeid.

Linnutõkkeid võib paigaldada ka katuste esimesele roovile, et takistada lindude pääsu katusekatte alla. Lindude pääsemisel katusekatte ja aluskatte vahelisse tuulutusavasse võivad linnud tekitada aluskattesse auke, muutes selle vett läbilaskvaks.

Tõkked valmistatakse tavaliselt  alumiiniumist, roostevabast materjalist või plastist. Linnutõkked võivad olla erinevate kujudega. Tihti on ühe mooduli pikkuseks 1 m. Linnutõkked paigaldatakse kas spetsiaalsete kinnitite, ehitusliimide, silikoonidega.

Selline suurepärane vahend aitab muuta ümbritsevat keskkonda või lindude eest kaitstavat ala puhtamana, aitab pikendada katuste eluiga.

Tuleb jälgida, et teravad terasharjad ei muutuks ohtlikuks inimestele. Käidavatesse kohtadesse ei ole soovitav tooteid paigaldada.

Loe veel lindude maandumise takistamisest

Majale katuse ehitamine ei ole raketiteadus

 

OÜ Evari Ehitus – kasulikku – linnutõke takistab lindude maandumist