Eesti Energia AS Enefit-280 tehase katused Auvere külas

Eesti Energia AS Enefit-280 tehase katused

Eesti Energia AS Enefit-280 tehase katused Auvere külas Vaiavere vallas Ida-Virumaal

Eesti Energia AS Enefit-280 tehase lamekatused ehitas OÜ Evari Ehitus 2011. ja  2012. aastal

Antud objektil tehtud tööd olid mahukad ja kestsid peaaegu kaks aastat.
OÜ Evari Ehitus ehitas antud objektil väga erinevaid katuseid. Katused soojustati vahtpolüsteroolist EPS 60 ja erinevatest katusevilladest soojustusega. Katuste kattematerjaliks ehk hüdroisoleerimiseks kasutati kahes kihis keevitatavaid SBS bituumenrullmaterjale. Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati nii soojendusega katusekaevusid, kui ka vihmaveerennisid ja -torusid. Katuste tuulutamiseks ehitati nii tuulduvaid parepette, kuid kasutati ka alarõhutuuluteid. Katuse räästastesse, parapettidele, seintele paigaldati ääreplekid.

Objekti andmed

Objekt:   Eesti Energia AS Enefit-280 õlitehas
Aadress:   Auvere küla, Vaivara vald, Ida-Virumaa

Pildigalerii - õlitööstuse katused

Eesti põlevkivitööstuse õlitehases Enefit 280 toodeti esimene põlevkiviõli detsembris 2012. aastal. 

Uus tehas kasutab aastas 2.26 miljonit tonni põlevkivi. Tehase aastane tootmisvõimsus on 1.7 miljonit barrelit põlevkiviõli, 75 miljonit m3 vesinikuga rikastatud uttegaasi ja 280 GWH elektrit.

Tehases kasutatakse uut ja töökindlamat Enefit 280 tehnoloogiat, mille keskonnamõju on eelmisest tehnoloogiast tunduvalt madalam. See on tehnoloogia, mida kasutatakse õli ja gaasi tootmiseks põlevkivist ning kõrvalsaadusena toodetakse elektrit. Õlitehased on elektri netotootjad. Protsessi jäägina tekkiv tuhk on puhas ja seda saab kasutada nii tsemendi tootmisel kui ka ehitustööstuses. Tehnoloogiasse on koondatud enam kui 100 aasta põlevkivitööstuse kogemused. Tehnoloogiat on arendatud viimased 30 aastat. Mitmed tehnoloogia põhielemendid on patenteeritud.

Eesti Energia AS Enefit-280 tehas – Auvere küla, Vaiavere vald, Ida-Virumaa

OÜ EVARI EHITUS – katuseehitus 2011 – Eesti Energia AS Enefit-280 tehase katused