Katuse puhastus parandab katuse toimivust

katuse puhastus

Katuse puhastus on kinnisvara omaniku järjepidev kohustus

Katuse puhastus, katuse pesu, hooldus, katus.

Katuse omanik peab katust puhastama vähemalt kaks korda aastas: kevadel, peale lume sulamist ja sügisel, peale lehtede langemist ehk enne külmade tulekut.

Katuseneeludest, eriti aga äravooluavade ümbert (veelehtrid, vihmaveerennid) tuleb eemaldada kogu sinna sattunud praht, liiv ja muud lahtised mittevajalikud asjad. Katuselt peab eemaldama katusele kasvama hakanud isetekkeline taimestik, sammal ja muu mittevajalik elustik. Lindude pesitsemine katusel on ebasoovitav nähtus.

Katuse puhastamiseks kasutatavad tööriistad peavad olema ümarate nurkadega ja võimalikult pehmed. Metalllabidaid puhastamiseks kasutada ei tohi, sest puhastamisel võivad metallist tööriistad vigastada katusepinda. Katust puhastades tuleb vältida prahi sattumist äravooluavadesse, -torudesse, -rennidesse.

Kui katuse lähedal on palju puid, on soovitav varustada vee äravoolusüsteemid lisaks tavalistele prahisõeladele ka suuremate lehesõeladega. Vihmaveerennid võib katta spetsiaalsete prahivõrkudega.

Katuse puhastus ja mehaaniliste vigastuste ennetamine

Katuste puhastus on katuste vigastusohtude ennetav tegevus. Katustele ei kujuta ohtu ainult inimene oma tegevusega, vaid katusele võivad ohtlikud olla ka katusele kukkuvad kõvad esemed. Vigastuste tekkimist saab leevendada, kui katuse ülevaatamise käigus eemaldatakse potensiaalsed ohuallikad.

Ohu allikateks võivad olla lumi, jääpurikad, katuse lähedal kasvavad puud, vanad ja murenevad ehituskonstruktsioonid nagu betoon, kivid, seinamaterjalid, erinevad ehituskonstruktsioonid, katusele loobitud kivid või erinevad esemed, lindude poolt toodud kondid, katusel ebavajalik kola.

Loe veel katuse hooldamine parandab katuse toimivust

Katust peab kontrollima kevadel ja sügisel

 

OÜ Evari Ehitus – kasulikku – katuse puhastus parandab katuse toimivust