Äri ja kortermaja katused Tartus Fortuuna 32 Ülejõe linnaosas

Äri ja kortermaja katused Tartus Fortuuna 32

Äri ja kortermaja katused Tartus Fortuuna 32 Ülejõe linnaosas Tartumaal

Äri ja kortermaja katused Tartus Fortuuna 32. Vundamendi, katuse hüdroisolatsiooni ja soojustuse tegi OÜ Evari Ehitus 2012. aastal.

Vundament. Hoone vundamendi välispind puhastati, korrastati ja kaeti nakkumise parandamiseks praimeriga ehk krundiga. Hüdroisolatsioonikihiks keevitati vundamendi välispinnale SBS bituumenmaterjal ehk vett pidav kiht. Vundamendi soojustuseks kasutati põhiosas vahtpolüsterooli EPS 120 paksusega 100 mm.

Terrassid ja rõdud. Terrassidele ja rõdudele keevitati hüdroisolatsiooniks kolmekihiline SBS bituumenrullmaterjal, soojustati ja kaeti filterkangaga.

Katused. Katuse kandekonstruktsioonile paigaldati aurutõkkekile paksusega 0,2 mm. Paanide omavaheline ülekate oli vähemalt 200 mm ja ülekate tihendati teibiga.

Katuse soojustamiseks kasutati vahtpolüstürool EPS 50 soojustust paksusega 300 mm. Katuse tuulutussüsteemi ehitamiseks kasutati Isover 30 mm paksuseid tuulutuskanalitega katuseplaate. Tuulutussooned paigaldati katuse languse suunas. Tuulutussooned ühendati katusetuulutuse peakanalitega.

Katusele keevitati kahekihiline SBS rullmaterjalist hüdroisolatsioonikiht ehk vett pidav kiht. Katusekonstruktsioon tüübeldati ehk kinnitati aluskonstruktsiooni külge katusetüüblite abil.

Ehitati puidust parapetid. Ehitamiseks kasutati immutatud saematerjali ja OSB 3 ehitusplaate. Pealmine horisontaalsuunaline plaat paigaldati piisava kaldega katuse poole. Parapetid kaeti SBS bituumenrullmaterjaliga ja seejärel püstvaltsist parapetiplekkidega. Paigaldati hulgaliselt ääreplekke. Vihmavee eemaldamiseks katustelt ehitati katusekonstruktsiooni katusekaevud. Paigaldati alarõhutuulutid, katuseluugid. Hoonele ehitati mitu varikatust.

Äri ja kortermaja Tartus Fortuuna 32

Objekti andmed

Objekt:   Äri- ja kortermaja
Aadress:   Fortuuna 32, Tartu linn, Tartumaa

Pildigalerii - äri ja kortermaja katused

Fortuuna 32 Tartus on äripindadega korterelamu, mis asub hinnatud Tartu kesklinna piirkonnas. 

Kolmnurgakujuline hoonestusala asub Emajõest umbes 30 m kaugusel. Ümbruskonnas on lasteaed, kool, kaubanduskeskused ja linnatranspordi bussipeatused. Hoone on viie korruseline, hoones on kaks lifti ja hoone on ehitatud kvaliteetsetest ehitusmaterjalidest. Majas on 28 ühe kuni neljatoalist korterit. Keldrikorrusel asuvad panipaigad, autoparkla ja tehnilised ruumid. Esimesel korrusel aga jalgrataste ja lapsekärude hoiukoht. Pääsuga otse tänavalt on esimesel korrusel neli äripinda.

OÜ Evari Ehitus – katuseehitus 2012 – Äri ja kortermaja katused Tartus Fortuuna 32