Varikatus on kaitse ilmamõjude eest

Varikatus on kaitse ilmamõjude eest

Varikatus on ehituskonstruktsiooni osa, mis on mõeldud paigaldamiseks välisuste, väravate, rõdude ja muude taoliste hooneosade kohale, et kaitsta hoone osasid teatud välismõjude eest

Varikatus ehk varikatused võivad paikneda ka omaette katustena.

Varikatus pakub halbade ilmaolude eest kaitset nii hoonele, asjadele kui inimestele. Sobiliku varikatuse valikul tuleb lähtuda hoone välimusest ning arvestada fassaadipinna kandevõimega. Kattematerjalide valikul tasub eelkõige arvestada hoone eripära ning välimusega.

Varikatuste lamekatuseid võib ehitada erinevate konstruktsioonide ja materjalivalikuga. Lai materjali- ja konstruktsioonivalik pakub sobiva lahenduse igale hoonele!

Varikatuse katteks võib kasutada SBS bituumenrullmaterjalist katusekatteid, PVC plastrullmaterjalist katusekatteid. Kandekonstruktsiooni võib ehitada betoonist, puit- või terasraamist, katta ehitusplaadiga (niiskuskindel vineer või veekindel vineer, OSB plaat).
Varikatustele tulev vihmavesi on soovitav juhtida katuselt alla katuselehtrite ehk vihmaveelehtrite, vihmaveerennide, vihmaveetorudega.

Varikatuseid võib ehitada ka läbipaistvast klaasist või mõnest muust materjalist.

Varikatused on Eesti kliimatingimustes oluliseks ehituskonstruktsiooni osaks.

Loe veel varikatused on kaitse hoone osadele välismõjude eest

Ukse varikatused

 

OÜ Evari Ehitus – kasulikku – Varikatus on kaitse ilmamõjude eest