Terrasside soojustamine Tartus Soola 2

Oleme lõpptulemusega väga rahul. Anname kesklinnale, mis muidu tikub hallusse vajuma, natuke särtsu, vürtsi ja moodsust juurde.

 

Eve Teder - Kaarsilla Kinnisvara haldusjuht

Tehtud tööd:

Terrasside soojustamine Tartus Soola 2

Äripindadega korterelamu asub atraktiivses ja hinnatud Tartu südalinnas Kalevi ja Soola tänava nurgal

Jalutuskäigu kaugusel asuvad kõik südalinnas paiknevad ühiskondlikud asutused: kool, lasteaed, bussipeatused ja kaubanduskeskused.

Hoone on tänapäevase arhitektuuriga, mis oma Kalevi tänava poolse liigendatusega annab vihjet kesklinna kärsitule elustiilile, terrasside ja rõdudega liigendatus vähendab visuaalselt fassaadi massiivsust. Korruse kaupa nihutatud aknad ja punane fassaad jätavad mustrilise mulje. Kalevi tänava poolne maht on osaliselt madalam ja liigendatum. Soklikorrusel on rataste ja autode parkimiskohad. Sissepääs korteritesse ja soklikorrusele on Soola tänavalt.

Terrasside soojustamine

Terrasside soojustamine - OÜ Evari Ehitus
Terrasside soojustamine Tartus

Ehitustööd koosnesid vundamendi hüdroisolatsiooni– ja soojustustöödest, terrasside soojustamisest ja hüdroisolatsioonitöödest, erinevatel kõrgusel olevatest erinevatest katusetöödest.

Katuse ehitamine

Katuste ehitamisel aluspind korrastati. Raudbetoonist aluspinnale paigaldati aurutõkkekile. Kiled paigaldati omavahel ülekattega ja ühenduskohad kinnitati ühepoolse teibiga.

Katuste soojustamine

Terrasside soojustamine, katuse soojustamine Tartus
Katuse soojustamine

Katuste põhisoojustus ehitati vahtpolüsteroolist EPS 50 kogupaksusega 300 mm. Vahtsoojustuse ülemisele pinnale hööveldati katuse tuulutuse peakanalid mõõtudega 90*50 mm. Soojustuse pealmiseks kihiks paigaldati katusele tuulutussoontega punnühendusega klaasvillast plaadid paksusega 30 mm. Katuse kalded ja vastukalded ehitati kaldu lõigatud vahtpolüsteroolist.

Katuste hüdroisoleerimine

Katuste hüdroisolatsioonikiht ehk kattekiht keevitati kahes kihis SBS bituumenrullmaterjalistKatuse konstruktsiooni erinevad kihid kinnitati tüüblitega kandekonstruktsiooni külge. Tüübliteks kasutati teleskooptüübleid. Kinnituselemendiks olid metallist kiilud, mis löödi alusbetooni puuritud aukudesse.

Parapettide ehitamine

Terrasside soojustamine, katuse ehitamine - OÜ Evari Ehitus
Valmis katus Tartus

Parapettide ehitamine. Ehitati immutatud puidust parapetid, soojustati ja kaeti ehitusplaadi ning bituumenrullmaterjaliga. Parapettide rõhtne pind ehitati piisava kaldega katuse poole. Parapeti peale paigaldati püstvaltsühendusega parapetiplekk.

Veeäravoolu paigaldamine

Veeäravoolu paigaldamine katustele. Katused ehk katuslaed on sisemise vihmavee äravooluga. Vee ärajuhtimiseks katuselt monteeriti katusesse elektrilise küttega katusekaevud.

Muud tööd

Katusel oli palju muid töid. Katuse tuulutussüsteemi peakanalitele keevitati alarõhutuulutid. Alarõhutuulutite jalamile paigaldati tugevduslapp. Paigaldati suitsuluugid koos avanemisautomaatikaga, ääreplekid, seinaplekid.

Pööratud katusega terassid

Terrasside soojustamine büroo- ja kortermajal Tartus - OÜ Evari Ehitus
Büroo- ja kortermaja

Pööratud katusega on terrassid. Betoonist aluspind korrastati, krunditi ehk praimerdati. Ettevalmistatud aluspinnale keevitati kolmes kihis SBS bituumenrullmaterjalist hüdroisolatsioonikiht. Kasutati ilma kaitsepuisteta materjali. Rullmaterjali paanide ühenduskohad suruti kokku nii, et ühendusvuukidest tuli välja bituumenriba laiusega 5 kuni 10 mm.

Terrasside SPU soojustus

Hüdroisolatsiooni kihile paigaldati SPU soojustus paksusega 170 mm. SPU on efektiivne ja perspektiivne soojustusmaterjal. Soojustusele paigaldati filterkangas ja valati kaldega betoonist pealiskiht.

Puidust parapetid

Ehitati immutatud puidust parapetid, soojustati kivivillaga ja kaeti niiskuskindla ehitusplaadiga.

Kaheastmelised katusekaevud

Terrasside soojustamine, büroo-kortermaja Soola 2, Tartu
OÜ Evari Ehitus – terrasside soojustamine Tartus

Vihmavee ärajuhtimiseks kasutati kaheastmelisi katusekaeve ehk katuselehtreid.Terrassidele paigaldati vajalikud ääreplekid.

Galerii:

 

OÜ Evari Ehitus – katuseehitus 2015 – Terrasside soojustamine Tartus Soola 2

Tellija:

KAARSILLA KINNISVARA OÜ

Projekti nimi:

SOOLA 2 BÜROO- JA KORTERMAJA

Kategooria:

LAMEKATUS

Ehituse tüüp:

ELAMU-ÄRIHOONE

Tööde iseloom:

UUSEHITISE LAMEKATUSE EHITUS

Riik:

Eesti

Aadress:

TARTU SOOLA 2

Projekti algus:

Märts 2015

Projekti lõpp:

Mai 2015

Iseloomulik näitaja:

Katuse pind 949 m²