Ridaelamu SBS katus Tartumaal Paruni 4

Rohelus, puhas õhk, turvaline keskkond ning Tartu jalutuskäigu kaugusel on vaid mõned iseloomustavad märksõnad Paruni tänava ridaelamute kohta.

Tehtud tööd:

Lamekatuse ehitus – lamekatusetööd

Katuse soojustus – soojustustööd

Hüdroisolatsioon – hüdroisolatsioonitööd

Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal Paruni 4

Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal Paruni 4
Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal Paruni 4

Valgusküllased 3 ja 4 toalised korterid läbi kahe korruse on kõik saunaga, ruumika terrassi ning eraldi asetseva panipaigaga. Paruni tänava ridaelamu on kivihoone, mis on kaetud raudvitroliga immutatud lauaga. Paigaldatud on kolmekordsed puitraamidel aknad ning omapärasust lisab valguskupliga trepihall. Paigaldatud on autonoomne gaasiküte.

Iga korteri juurde kuulub kaks parkimiskohta.

Paruni tänava ridaelamute energiamärgis on C.

Ülenurme on hinnatud elukeskkond tänu turvalisusele, hästi väljaarenenud infrastruktuurile ning heale bussiühendusele Tartuga. Samuti on väljaarendatud kergliiklustee Tartuni, mis pakub palju  võimalusi tegeleda välispordiga. Ülenurmes on olemas kool ning ka lasteaed.

Katusetööd koos terrasside ehitamisega tegi OÜ Evari Ehitus 2014 aastal.

Ridaelamu SBS lamekatuse aurutõkke ehitus Tartumaal

Ridaelamu bituumenrullmaterjalist kate Tartumaal Paruni 4
Bituumenrullmaterjalist kate

Põhihoone SBS lamekatusega raudbetoonist kandekonstruktsioonile paigaldati kileaurutõke. Kile erinevad paanid pandi ülekattesse ja kinnitati teibiga. Aurutõkkeks kasutati kilet paksusega 0,2 mm. Paanide omavahelised ülekatted olid suuremad kui 200 mm. Aurutõkke ääred tõsteti vertikaalpindadele.

Ridaelamu SBS lamekatuse soojustuse ehitus Tartumaal

Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal Paruni 4.

Lamekatusetööd Tartumaal
Lamekatusetööd

SBS lamekatuse soojustuse ehitamiseks kasutati vahtsoojustust EPS 50 paksusega 350 mm. Vahtsoojustuse pealmisesse kihti hööveldati tuulutuse peakanalid mõõtudega 90*50 mm. SBS lamekatuse soojustuse pealiskihiks kasutati Isover klaasvillast tuulutussoontega villaplaate paksusega 30 mm. Katusele anti kalded kaldu lõigatud vahtsoojustuse plaatidega ja vastukalded ehitati fibo kergkruusast. Katuse tasapindade vahelised kivimüürid soojustati jäiga kivivillplaatidega paksusega 100 mm.

Ridaelamu SBS lamekatuse katusekatte ehitus Tartumaal

SBS lamekatuse katusekatteks ehk hüdroisolatsioonikihiks ehk kattekihiks keevitati katusele kahes kihis bituumenrullmaterjalist katusekate. Katusekonstruktsioon kinnitati aluskatuse külge tüüblitega. Tüübliteks kasutati plastist teleskooptüübleid. Tüüblid kinnitati betoonpinda ette puuritud aukudesse.

Ridaelamu SBS lamekatuse vee äravoolusüsteemi ehitus Tartumaal

Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal.

Lamekatus Tartumaal Paruni 4
Lamekatus

SBS lamekatus on sisemise vihmavee äravooluga. Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati katusekonstruktsiooni elektrilise küttega 10 katusekaevu e katuselehtrit. Prahi kaevu sattumise vältimiseks kaeti avaused prahisõeladega.

Ridaelamu SBS lamekatuse muud ehitustööd Tartumaal

SBS lamekatuse tuulutuse peakanalitele keevitati 10 alarõhutuulutit. Alarõhutuulutite jalamile keevitati tugevduseks bituumenrullmaterjalist tugevduslapid. Paigaldati katuse erinevad ääreplekid. Katustele paigaldati kümme katuseakent.

Terrasside SBS lamekatuse ehitus Tartumaal

Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal Paruni 4.

Terrassi katused Tartumaal Paruni 4
Terrassi katused

Terrasside SBS lamekatusel olemas olevale puitkonstruktsioonile keevitati kahes kihis SBS bituumenrullmaterjalist kattekiht ehk hüdroisolatsioonikiht. Parapetile ja seinale tehti SBS bituumenrullmaterjalist ülestõsted ehk ülespöörded. Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati elektrilise küttega katusekaevud.

Loe veel Tartumaa Paruni 4

https://www.teatmik.ee/et/personlegal/12508330-O%C3%9C-ARTE-House

Galerii:

OÜ Evari Ehitus – katuseehitus 2014 – Ridaelamu SBS lamekatus Tartumaal Paruni 4

Artehouse logo

Tellija:

ARTE HOUSE OÜ

Projekti nimi:

Ridaelamu SBS lamekatus

Kategooria:

LAMEKATUS

Ehituse tüüp:

RIDAELAMU

Tööde iseloom:

Uusehitise lamekatuse ehitus

Riik:

Eesti

Aadress:

TARTU, ÜLENURME PARUNI 4

Projekti algus:

2014

Projekti lõpp:

2014