Katuse paigaldus

Tartu Kaubamaja tähistab sel sügisel ühtlasi ka märgilise tähendusega 10. tegutsemisaasta täitumist, mis lisab uuenduskuurile nii pidulikkust kui ka sümboolset tähtsust.

Marju Jeedas - OÜ Tartu Kaubamaja Kinnisvara tegevjuht

Tehtud tööd:

Tartu kaubamaja katuse paigaldus Tartu südalinnas

Tartu kaubamaja on Tartu südames asuv kaasaegne äritänavatega ostukeskus

Katuse paigaldus
Katuse paigaldus

Ankurrentnikuks on Kaubamaja. Praeguse hoone avas uksed septembris 2005. Aastal. Kaubamaja on Lõuna-Eesti üks suurematest kaubanduskeskustest. Hoone kogupind on 27 500 m2, millest müügipinda on 14 400 m2. Hoone keldrikorrusel on kahekorruseline 227 kohaline autoparkla. Kaubamaja külastab igapäevaselt kuni 14 000 külastajat. Uuendamise käigus muutus hoone sissepääsude väljanägemine ning tänavatasapinnale lisandusid varikatused.

Tartu Kaubamaja renoveerimisel tehti rida ümberehitusi nii väljas kui sees. Muudeti välist väljanägemist, ehitati uued sissepääsud ehk tamburid ehk tuulekojad ja teostati lamekatuse remont.

Katuse paigaldus sissekäigule

Hoonele ehitati uued sissekäigud.

Profiilpleki paigaldus

Tamburi katus
Tamburi katus

Juurdeehituse katusele paigaldati kandev profiilplekk ehk kandeprofiilplekk ehk kandeplekk. Kandeplekk kinnitati kruvidega aluskonstruktsiooni külge. Kruvidega ühendati omavahel ka erinevad kandepleki paanid. Kandeplekile ehitati kilematerjalist paksusega 0,2 mm aurutõke. Aurutõkke omavahelised ühenduskohad ehitati 200 mm ülekattega ja kinnitati omavahel ühepoolse teibiga.

Katuse soojustus

Katuse soojustuseks ehk põhisoojustuseks kasutati vahtpolüsterooli EPS 60. Põhisoojustusele paigaldati tuulutussoontega 30 mm paksused Isover katusevillast katteplaadid.

SBS kattega katusekatte paigaldus

Katuse katteks ehk hüdroisolatsioonikihiks ehk kattekihiks keevitati katusele kahes kihis SBS bituumenrullmaterjalist kate. Katusekonstruktsioon kinnitati ehk tüübeltati profiilpleki külge kinnitustüüblite ehk katusetüüblite ehk teleskooptüüblite abil. Kinnituselemendiks kasutati isepuuruvaid kruvisid.

Katuse parapeti ehitus

Katusele ehitati parapetid immutatud puidust ja OSB ehitusplaadist.Katusepinna ja parapeti või seina ühenduskohta kinnitati immutatud puidust kolmnurk liistud. Katusele paigaldati ääreplekid. Ehitatud katus on sisemise vee äravooluga. Vihmavee ärajuhtimiseks paigaldati katusesse vihmavee kaevud ehk äravoolu lehtrid.

Katuse remont

Tartu Kaubamaja katuse paigaldus
Tartu Kaubamaja katuse paigaldus

Teostati põhjalik hoone põhikatuse katuse remont. Paigaldati ehk keevitati probleemsetele kohtadele SBS bituumenrullmaterjalist täiendav katusekate. Täiendati katuse ülespöördeid ehk SBS bituumenrullmaterjalist tõsteid. Paigaldati osaliselt uuesti katuse lõpetusplekid.

Galerii:

 

OÜ Evari Ehitus – katuseehitus 2015 – Tartu Kaubamaja katuse paigaldus Tartu südalinnas

Tellija:

TARTU KAUBAMAJA

Projekti nimi:

TARTU  KAUBAMAJA LAMEKATUS

Kategooria:

LAMEKATUS

Ehituse tüüp:

KAUBANDUSKESKUS

Tööde iseloom:

LAMEKATUSE REMONT, PAIGALDUS

Riik:

Eesti

Aadress:

TARTU RIIA 1

Projekti algus:

November 2015

Projekti lõpp:

Mai 2016